تمامی شرایط و قوانین فروش لند بیلیمبو را خوانده و فایل pdf اطلاعات تکمیلی فروشنده  را دانلود نموده و همراه با امضا در پایان هر صفحه و مکان معین شده ،تمامی تصاویر اسکن شده ی آن را برای ما در پنل فروشندگی خود در قسمت تکمیل اطلاعات بارگذاری نمایید.

دانلود فایل شرایط و ضوابط فروشلند

ثبت نام در مرکز فروشندگان بیلیمبو

شرایط همکاری

ماده 1. تعاریف

1-1- کالای معیوب: عبارت است از هر گونه کالا یا هر بخش یا جزیی از آن که دارای ایراد، نقص، صدمه و یا دارای گارانتی غیر معتبر یا حسب مورد فاقد گارانتی، گواهی، مجوز، پروانه هایی که قانونا جهت فروش آن کالا الزامی است، باشد.

2-1- کالای تقلبی:

کالاهای ذیل، کالای تقلبی یا غیراصل محسوب می شوند:

کالایی که با برند یا مدل اصلی آن کالا از نظر نام متشابه اما از نظر اصالت متفاوت است؛ و یا هرگونه کالایی که ازنظر جعبه، بسته بندی، جنس، کیفیت و غیره با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید مانند (سایت اصلی برند یاشرکتهای وارد کننده ی قانونی) که کالاهای اصل را به فروش می رسانند مغایرت داشته و همچنین در سایتب یلیمبو در عنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده، برند اصلی کالا ذکر شده ولی کالای فروخته شده با نمونه یا اصلی کالا مغایرت داشته، کالای مورد نظر غیر اصل شناخته شده؛

کالاهایی که در آنها شماره سریال، مدل ،برچسب یا سایر نشان های شناسایی و یا مشخصات کالا، قطعات واجزای آنها و یا بسته بندی یا هرگونه نوشته ای در روی آنها بطور غیرمجاز از جانب تولیدکننده، توزیع کننده یا فروشنده کالا و یا هر شخص دیگر ،محو، تغییر، جایگزین و یا به هر شکلی دستکاری شده باشند؛

کالاهای مغایر با مقررات قوانین و مقررات و ضوابط و استانداردهای دولتی،عمومی و صنفی به ویژه مقررات بهداشتی؛

کالاهای ناقض حقوق اشخاص ثالث از جمله حقوق مالکیت فکری.

3-1- کالای قاچاق: کالایی است که دارای مدارک و مستندات رسمی قابل ارائه دال بر ورود و ترخیص آن از مبادیقانونی و گمرک رسمی کشور نبوده یا هر کالایی که وفق قوانین و مقررات جاری کشور از جمله تبصره ماده19 قانون مالیات بر ارزش افزوده، قاچاق محسوب شود.

4-1- بازار آنلاین و آفلاین : بازار آنلاین بازاری است که در آن کالا در بستر اینترنت و به صورت برخط (آنلاین)،عرضه می شود و به فروش می رسد. بازار آفلاین بازاری است که در آن، کالا مستقل از اینترنت و به  صورت سنتیدر فروشگا هها و مراکز توزیع، عرضه می شود و به فروش می رسد.

5-1- پنل فروشندگان (get the seller panel): فضای مجازی با درگاه اختصاصی هر فروشنده است که از سوی بیلیمبو به فروشنده برای عرضه و فروش کالا تخصیص داده می شود.

-6- درگاه اینترنتی: وب سایت بیلیمبو به آدرسwww.Bilimbo.Ir  می باشد.

-7- قرارداد همکاری: قرارداد منعقده بین بیلیمبو و فروشنده ، بر اساس شرایط همکاری حاضر و به شرح پیوست است.

8-1- گارانتی معتبر: گارانتی معتبر آن است که توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان شناسایی شده ودارای مجوزهای قانونی مربوطه باشد.

9-1- فروشنده : هر شخصی است که با امضای قرارداد همکاری به شرح پیوست نسبت به فروش محصولات وکالاهای خود از طریق درگاه اینترنتی اقدام می نما د.

10-1- پنل BKMS: پنل پروموشن یا ،Bilimbo Marketing Solution فضای مجازی با درگاه اختصاصی هرفروشنده است که از سوی بیلیمبو به فروشنده برای ساخت یا شرکت در پروموشن تخصیص داده می شود.

ماده 2. کمیسیون و هزینه های فروش

1-2- کمیسیون بیلیمبو: درصدی از بهای فروش کالا است که بابت عرضه کالا در درگاه اینترنتی بیلیمبو و به شرح مندرج در جدول کمیسیو نها در پنل فروشندگان به بیلیمبو تعلق می گیرد. نظر به اینکه درصد مذکور پیش از درج کالا در پنل برای فروشنده قابل رویت است، فروشنده با ثبت و یا درج کالا در پنل، درصد مذکور را نیز به عنوان حق الزحمه و کمسیون بیلیمبو تائید می کند و می پذیرد. بیلیمبو می تواند نسبت به وصول کمیسیون خود از محل مطالبات فروشنده به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه اقدام نماید.

2-2- هزینه های جانبی مربوط به خدمات تبلیغاتی، تولید محتوا و تصویربرداری برای کالا، استفاده از پنل مخصوص مشتریان، هزینه های مرجوعی، همچنین جریمه ها (بر اساس ضوابط کاری بیلیمبو به شرح مندرج دراین شرایط همکاری و نیز ضوابط مندرج در پنل فروشندگان بیلیمبو) و هزینه های جانبی مربوط به همه مراحل بسته بندی،ارسال کالا به انبار بیلیمبو (از قبیل بیمه، حمل و سایر هزینه های مربوطه)، انبار داری و ارسال کالا برای مشتری(بر اساس ضوابط کاری بیلیمبو)، به شرح مندرج در جدول هزینه ها به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه به عهده فروشنده بوده و از فروشنده دریافت خواهد شد.

تبصره 1: امکان تغییر کمیسیون، هزینه ها و جریمه ها در هر زمان توسط بیلیمبو در پنل فروشندگان وجود دارد وفروشنده قادر به مشاهده سوابق تغییرات آن خواهد بود. تغییرات در کمیسیون، هزینه ها و جریمه ها دو روز قبلا از اعمال به اطلاع فروشنده در پنل فروشندگان خواهد رسید و ادامه روند فروش توسط فروشنده پس از اعمال تغییرات به منزله پذیرش شرایط جدید است و درحکم اصلاحیه قرارداد همکاری است که خود به خود با ادامه روند فروش مورد توافق طرفین قرار گرفته است و نیاز به تشریفات امضا و ابلاغ جداگانه ای برای لازم الاجرا بودن ندارد.

تبصره 2: فروشنده متعهد شد جهت آگاهی از هرگونه تغییرات، هر روز پنل پنل فروشندگان خود را مشاهده کند و بیلیمبو هیچگونه مسئولیتی نسبت به ادعای عدم آگاهی فروشنده از تغییرات نداشته و فروشنده ملزم به تبعیت از تغییرات است. هرگونه اصلاحیه یا الحاقیه یا تغییر از جمله تغییرات در هزینه ها و جریمه ها، در پنل فروشنده

قرار خواهد گرفت و همزمان از طریق پست  الکترونیک فروشنده به نشانی مندرج در پنل ارسال خواهد شد. تتغییرات فوق ظرف دو روز از تاریخ ارسال پست الکترونیک و تغییرات پنل لازم الاجرا خواهد بود مگر اینکه فروشنده ظرف مهلت مذکور، عدم موافقت خود را اعلام نموده باشد ، که در اینصورت قرارداد همکاری فسخ خواهدشد.

ماده 3. نحوه اجرای قرارداد همکاری

1-3- قراردادها متناسب با مدت مندرج در آن به صورت اتوماتیک تمدید می شود. در صورت عدم تمایل هریک ازطرفین مبنی بر تمدید اتوماتیک قرارداد، مراتب باید از یک هفته قبل از انقضا به صورت کتبی به طرف دیگر اعلامگردد. در صورت عدم اعتبار گواهی ارزش افزوده قرارداد تمدید نشده و فروشنده امکان فروش از طریق پنل رانداشته و به تشخیص بیلیمبو پرداخت های فروشنده متوقف خواهد شد.

2-3- سفارشات خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل پنل فروشندگان، برای وی قابل رؤیت است و فروشنده موظف است سفارشات ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعین شده در پنل خود، به صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته بندی کرده و به انبار بیلیمبو یا نشانی مشتری در صورت گرفتن دسترسی بیلیمبو در پنل، ارسال نماید. نشانی انبار بیلیمبو به فروشنده اعلام خواهد شد و در صورتیکه نشانی اعلام شده تغییر یابد بیلیمبو به فروشنده اعلام خواهد کرد و فروشنده مکلف به تبعیت از تغییرات بعدی است.

3-3- نگهداری کالای مشتریان در انبار بیلیمبو به صورت امانی بوده و غیر از تعدی یا تفریط، مسئولیتی متوجه بیلیمبو نمی باشد. هزینه نگهداری وفق جدول مندرج در پنل محاسبه و از فروشنده دریافت می شود. بیلیمبو می تواند کلیه مطالبات خود ناشی از این بند یا سایر مفاد این شرایط همکاری را راساً از محل مطالبات فروشنده کسر نماید و یا طبق تبصره 7 ماده 7 عمل نماید. . در هر صورت، حق مطالبه مابقی و یا کلیه ی هزینه ها ومطالبات بیلیمبو از طریق مراجع قضایی برای بیلیمبو وجود دارد.

4-3- این قرارداد همکاری حق انحصاری جهت فروش برای فروشندگان ایجاد نمی نماید و هیچ گونه اعتراضی نسبت به فروش کالا و نیز بهای کالاهای در حال فروش توسط فروشندگان دیگر، قابل استماع نمی باشد.

5-3- وجه ناشی از فروش کالا توسط خریدار به حساب بیلیمبو واریز می شود و مسئولیت صدور فاکتور فروش و  سند برگشت از فروش برای مشتری مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی و رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان برعهده بیلیمبو است که بیلیمبو مطابق رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان، برای کالای فروش رفته به نیابت ازفروشنده ، فاکتور فروش موضوع قانون مالیات های مستقیم را صادر و برای مشتری ارسال می نماید و نیزصورت حساب خدمات ارائه شده از سوی بیلیمبو به فروشنده، توسط بیلیمبو به نام فروشنده صادر می شود.بیلیمبو درآمدهای حاصل از ارائه خدمات خود به فروشنده و قراردادهای منعقده با فروشنده را جهت رعایت مفاد مواد 961 و 961 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم , به سازمان امور مالیاتی گزارش خواهد کرد.

6-3- با امضای این قرارداد فروشنده به بیلیمبو  مخیرا وکالت می دهد که جهت رضایتمندی خریداران، نیابتا از طرف فروشنده، اقدام به صدور فاکتور در خصوص اقلامی که توسط فروشنده، درفضای مجازی مذکور به فروش می رسد، نماید. لازم به ذکر است که فروشنده کلیه ی مسئولیت های ناشی ازصدور فاکتور مذکور و فروش کالا بر روی وبسایت بیلیمبو، را بر عهده داشته و در صورت لزوم،متعهد به حضور و پاسخگویی در مراجع اداری و قضایی بوده و همچنین ضامن جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و بیلیمبو می باشد و شرکت بیلیمبو در خصوص موارد فوق فاقد هرگونه مسئولیتی می باشد.

7-3- قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت گذاری (با توجه به قوانین و مقرارات اعلامی از طرف سازمانهای نظارتی و یا لیست قیمت مصوب مورد تا در اتحادیه ها و یا سازمان های مرتبط و همچنین قوانین قیمت گذاری بیلیمبو) در پنل پنل فروشندگان و در پنل ، BKMS توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین می شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعین شده بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشنده به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود در درگاه اینترنتی بیلیمبو کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند.

8-3- فروشنده متعهد است در صورت پایان تاریخ اعتبار گواهی مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده در پنل، گواهی معتبر خود را درپنل بارگزاری نمایند. در صورت عدم بارگزاری، ظرف یک ماه از تاریخ پایان اعتبار، بیلیمبو میتواند دسترسی فروشنده را به پنل قطع نماید. در صورتی که گواهی مالیات بر ارزش افزوده معتبر حداکثر تا دو ماهاز تاریخ پایان اعتبار گواهی قبلی، در سیستم بارگزاری نشود و یا به بیلیمبو ارائه نگردد، بیلیمبو می تواندقرارداد همکاری را فسخ و طبق تبصره 7ماده 7 عمل نماید.

9-3- در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده تحویل مشتری نماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرای مذکور در ماده6 در خصوص عرضه کالای ناموجود می شود. درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشندهاست.

10-3- فروشنده اظهار می نماید که با عرضه کالا در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی بیلیمبو، حقوق مالکیت فکری یا سایر حقوق و امتیازات مکتسبه متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود و بایدکلیه خسارات وارده به بیلیمبو را در این خصوص جبران نماید.

11-3- نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت، نام تجاری اعلامی از طرف فروشنده در پنل او می باشد وفروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی وحقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهدهفروشنده خواهد بود. در صورتی که فروشنده ظرف مدت 3 روز از اعلام بیلیمبو مبنی بر مراجعه جهت پاسخگویی، به مراجع مربوطه مراجعه ننماید ،موظف به پرداخت وجه التزام روزانه (طبق ماده 6) به بیلیمبو میباشد.

ماده 4. تعهدات و حقوق فروشنده

1-4 فروشنده متعهد است مدارک درخواست شده در خصوص احراز هویت و مدارک موثق و معتبر ثبتی و نیز گواهینامه های صنفی ،  حرفه ای ، بهداشتی (در صورت لزوم) ، استاندارد و سایر مدارک به شرح پنل را بارگذاری و درصورت لزوم آن ها را به روزرسانی نماید، عدم بارگذاری یا به روزرسانی اسناد به طور صحیح علاوه بر ایجاد حق فسخ برای بیلیمبو (پس از اخطار رفع نقص) این حق را برای بیلیمبو ایجاد می کند که کلیه پرداخت ها را تازمان رفع نواقص مدارک معلق و دسترسی فروشنده را به پنل فروشندگان قطع نماید.

2-4 فروشنده حقیقی می تواند همزمان با انعقاد قرارداد همکاری ، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباطو هماهنگی با بیلیمبو معرفي نمايد.

3-4 فروشنده حقوقی موظف است همزمان با انعقاد قرارداد همکاری، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با بیلیمبو معرفي نمايد.

4-4 فروشنده متعهد به رعایت تمامی اصول و مقررات قانون رقابت و شرایط خاص صنفی مرتبط با فعالیت خودمی باشد.

5-4 فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفي کالا، نحوه پشتیبانی پس ازفروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی بیلیمبو ارائه نماید. فروشنده مسئولیت صحت اطلاعات و تضمین اصالت و کیفیت خدمات را شخصاً بر عهده دارد و بدین وسلیه متعهد گردید در قبال تخلفات خود علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی، بیلیمبو را در قبال مسئولیت و هزینه هرگونه دعوای طرح شده توسط ثالث مصون نماید.

6-4 فروشنده متعهد می شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر ارسال نماید، و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارز، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و غیره از تحویل آن استنکاف نورزد. درغیر این صورت بیلیمبو می تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را (براساس

 

ماده 6) از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات، کسر و برداشت نماید. علاوه بر این بیلیمبو  میتواند اقدام به قطع همکاری کند. قطع همکاری نافی حقوق قراردادی بیلیمبو درخصوص محاسبه و کسر جرائم و تاخیرات ازمحل مطالبات و تضامین فروشنده نمی باشد.

7-4 از آنجا که طبق مقررات قانون تجارت الکترونیک، فروشنده متعهد به رعایت مهلت هفت روزه جهت انصراف مشتری و استرداد کالا می باشد، فروشنده با پذیرش تعهدات ناشی از مقررات موصوف و سایر مقررات مربوط به این نوع تجارت، متعهد می باشد کالاهای مرجوعی را بپذیرد. مسئولیت هرگونه تخلف از این مقررات با فروشنده بوده و فروشنده متعهد به پاسخگویی به دعاوی می باشد. حتی اگر مشتریان به هر دلیل دعاوی خود را درخصوص عدم رعایت موازین قانونی علیه بیلیمبو طرح کنند و تحت هر شرایطی بیلیمبو به دلیل عملکردمرتبط با فروشنده منفرداً یا متضامناً محکوم گردید، فروشنده موظف است علاوه بر حضور در مراجع رسمی وپاسخگویی بیلیمبو را درخصوص موضوعات قضائی و هزینه ها و خسارات آن مصون نماید و این هزینه ها رامسترد نماید.

 

8-4  فروشنده در صورت اعلام مشتری مبنی بر عیب، کاستی یا نقص کالا، متعهد به اجرای صحیح تعهدات وپاسخگویی به مشتری و جلب رضایت وی بر اساس نظر بیلیمبو است و در صورت درخواست مشتری نسبت به جایگزین کردن یا رفع نقص آن، ظرف مدت 2 روز کاری اقدام نماید. چنانچه فروشنده ظرف مدت مذکور اقدام لازم را معمول نداشته یا مشتری با پس دادن کالا تقاضای استرداد وجه را داشته باشد، بیلیمبو نسبت به عودت وجه به مشتری اقدام می نماید و فروشنده بدین وسیله حق هرگونه اعتراض نسبت به استرداد وجه به مشتری و عدم استرداد کالا از سوی خریدار را از خود سلب و ساقط می نماید. فروشنده می پذیرد هزینه ناشی از استرداد کالاهای معیوب یا ناقص توسط مشتری، از مطالبات فروشنده کسر و توسط بیلیمبو برداشت خواهد شد.

9-4 فروشنده اعلام و اقرار می نماید مالک قانونی کالاهای معرفی شده بوده و مجاز به فروش آنها است و ضمناًکالاهای ارائه شده را از مجاری و طرق قانونی تأمین کرده و دارای فاکتور خرید معتبر می باشد و متعهد می شود هیچ گونه کالای قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی یا تاریخ گذشته یا بدون تاریخ و مجوز را راتحویل مشتری ندهد و تضمین  میکند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال شده به نحو صحیح و قانون قیمت گذاری و با رعایت حقوق مالکیت فکری عرضه شده و جزء کالاهای مجاز و قانونی و بهداشتی بوده و درصورت وارداتی بودن از مبادی قانونی ترخیص و وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی و مجوزهای وارداتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به بیلیمبو یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. در غیر این صورت کلیه مسئولیت های قضایی و قانونی و پاسخگویی به مشتری و سایر اشخاص و مراجع ذیصلاح از جمله و نه منحصراً شامل گمرکات، تعزیرات و اداره مالیات بر عهده فروشنده خواهد بود و فروشنده موظف است درصورت محکومیت یا الزام قانونی بیلیمبو به پرداخت خسارت یا جریمه، علاوه بر پرداخت آنها، جریمه ای مطابق با ماده 6 به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد نیز به بیلیمبو پرداخت نماید.       فروشنده ضمن تضمین موارد فوق، بدینوسیله می پذیرد که در صورت تخلف،بیلیمبو می تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، نسبت به فسخ قرارداد همکاری اقدام نماید وفروشنده حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

10-4 فروشنده متعهد می شود که هیچ گونه کالای تقلبی یا غیراصل را به عنوان کالای اصل در سایت درج نکرده وتحویل مشتری ندهد. در غیر این صورت فروشنده موظف است مطابق ماده 6 ، هروجه التزام عدم انجام تعهد به بیلیمبو پرداخت نماید و در این صورت، بیلیمبو می تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، نسبت به فسخ قرارداد همکاری اقدام نماید و فروشنده بدینوسیله حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

11-4 فروشنده تضمین میکند که اولاً تنوع، تعداد، قیمت، کیفیت، مشخصات و عملکرد معمول کالاها به ترتیباعلام شده در درگاه اینترنتی است و کالاها با اطلاعات انتشار یافته در مورد آ نها کاملاً تطبیق دارد، ثانیاً کلیه کالاها در  بسته بندی مطابق با استاندارد بیلیمبو (و در صورت فقدان استاندارد خاصی از سوی بیلیمبو، دربهترین بسته بندی معمول در رویه تجاری برای آن نوع کالا و مسیر حمل) تحویل داده خواهد شد، ثالثاً، کالاهای فروخته شده به هیچ عنوان کالاهای دست دوم (ریپک یا غیرآکبند)، مرجوعی (ریفرش) و یا مجددا فروخته شده نمی باشد. فروشنده مسئول جبران خسارات وارده و دعوای طرح شده از سوی مشتریان در خصوص موارد مذکور در این بند خواهد بود و مسئولیتی در این خصوص متوجه  بیلیمبو نخواهد بود.

12-4   متعهد  نظر بیلیمبو را  در مورد کاستی ها و نقایص  بسته ها پذیرفته و اقدامات لازم را در خصوص رفع نقص ظرف مدت 48 ساعت به عمل آورد. در صورت عدم رفع نقص، فروشنده متعهد به جبران خسارات وارده به بیلیمبو و مشتری ( براساس ماده 6) حسب اعلام بیلیمبو و پرداخت خسارات ناشی ازتأخیر در انجام تعهد است.

13-4 فروشنده مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی (موجود در پنل) نیازی به صدور صورتحساب فروش موضوع آئین نامه اجرایی

ماده 59 قانون مالیات های مستقیم ندارد و فروش های صورت پذیرفته توسط بیلیمبو به نیابت از خود را در سامانه معاملات

فصلی به نام خریدار نهایی ارسال خواهد نمود. اطلاعات خریدار نهایی مطابق پنل فروشندگان قابل دریافت می باشد.

14-4 فروشنده موظف است در خصوص کالاهای ملزم به داشتن گارانتی، کالا را با گارانتی مجاز در پنل عرضه نماید. تاریخ شروع گارانتی از زمان صدور فاکتور توسط بیلیمبو آغاز می شود و فروشنده موظف است اعتبارگارانتی را از زمان فروش کالا محاسبه کند. در غیر اینصورت مسئولیت پاسخگویی به ادعاهای اشخاص ثالث (اعماز مشتری و سایر اشخاص و مراجع) را بر عهده دارد.

15-4 فروشنده اعلام و اظهار می دارد كه در زمان انعقاد قرارداد همکاری، مشمول هیچ ممنوعيت قانونی برای انعقاد قرارداد همکاری نمی باشد و چنانچه در هر زمانی به هر دلیلی مشمول ممنوعیت قرار گرفت، متعهد به اعلام ممنوعیت قانونی خود جهت اخذ تصمیم مقتضی به بیلیمبو می باشد. در صورت عدم اعلام ممنوعیت، فروشنده مسئول عواقب قانونی آن و جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و بیلیمبو خواهد بود و بیلیمبو هیچمسئولیتی نداشته و نخواهد داشت.

16-4 اگر در جریان تحویل، قبول، استفاده یا دسترسی به کالاها، خسارت مالی یا آسیب و جراحات شخصی ناشی از تقصیر یا عدم مراقبت در تولید، بسته بندی یا تحویل کالا رخ دهد از جمله مواردی چون استاندارد ،معیوب یا مضر بودن اجزای تشکیل دهنده ی کالا، آلودگی کالا یا هرگونه قصور و تقصیر از ناحیه فروشنده ، فروشنده در مقابل بیلیمبو، کارکنان و نمایندگان وی و خریدار و اشخاص ثالث مسئول جبران کلیه خسارات وارده خواهد بود.

17-4 متعهد صرفاً کالاهای موجود در انبار را در پنل فروشندگان اعلام نماید. معرفی کالای غیر موجود  در پنل فروشندگان به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به بیلیمبو ومشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی و قانونی خواهد بود. در این حالت بیلیمبو بنا به تشخیص خود علاوه بر اخذ وجه التزام قراردادی مندرج در ماده 6، راساً نسبت به قطع پنل فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود.

18-4 فروشنده متعهد به حفظ محرمانگی نام کاربری و رمز عبور پنل فروشندگان بوده و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کلیه اقدامات لازم از جمله تغییر رمز عبور در دوره های متعارف و عدم افشای آن به اشخاص ثالث را مبذول خواهد داشت. بدیهی است مسئولیت هرگونه سهل انگاری در حفظ نام کاربری و رمزعبور، مسئولیت های ناشی از استفاده از رمز عبور و به طور کل، کلیه ی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یارمز عبور انجام می پذیرد بر عهده فروشنده می باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل یا تخلف یا سوء استفاده اشخاص ثالث، فروشنده مسئول و پاسخگوی نهادها و مراجع ذیربط و جبران هرگونه خسارت احتمالی وارده است و باید در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید. فروشنده موظف است هرگونه مشکل احتمالی را سریعاً به بیلیمبو اعلام نماید و جهت حل و فصل آن همکاری لازم را داشته باشد. در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه سوء استفاده از پنل یا خسارات ناشی از آن بر عهده فروشنده است.

19-4 فروشنده متعهد است مقررات لازم الاجرا علی الخصوص قانون تجارت الکترونیک و نظامات مختص این قانون (از جمله ارائه کالاهای سالم به مشتری، حفظ مهلت هفت روزه انصراف، ارائه اطلاعات دقیق و جامع درمورد کالای عرضه شده در فضای مجازی) و قوانین و مقررات مالیاتی، صنفی، جرائم رایانه ای و مجازات اسلامی ونیز قوانین و مقررات تعزیرات و امور گمرکی و صادرات و واردات و مبارزه با قاچاق را رعایت نماید و همچنین تأدمی نماید که مجوزهای قانونی و توانایی های لازم را برای این فعالیت ها دارا می باشد. فروشنده ضمن آگاهی به این موضوع حق خود در خصوص هرگونه ادعای جبران خسارات را سلب و ساقط می نماید.

20-4  موظف در درج  محتوای   کالا  در پنل خود، کلیه ی مقررات و شئون اخلاقی، اسلامی و قانونی را  رعایت نموده و بدینوسیله مسئولیت هرگونه پاسخگویی در این خصوص به مراجع ذی صلاح یا اشخاص ثالث رامی پذیرد.

21-4 در صورت تخلف از هر یک از تعهدات مندرج در این شرایط همکاری ، فروشنده باید خسارات وارده به بیلیمبو را جبران نماید و با امضای قرارداد همکاری می پذیرد در صورت بروز تخلف و عدم رعایت مفاد این شرایط همکاری، بیلیمبو می تواند به تشخیص خود راساً نسبت به قطع پنل اقدام نماید.

22-4 مطالبات فروشنده خواه ناشی از این شرایط همکاری، خواه ناشی از هر منشا دیگر، نزد بیلیمبو از جمله تضامین می باشد و بیلیمبو می تواند هر یک از مطالبات خویش، هزینه ها و خسارات را راسا از محل مطالبات وی یا هر یک از تضامین نزد خود وصول نماید.

23-4 فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به  موجب  این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین ، نخواهد داشت. و بیلیمبو حق واگذاری را برای خود محفوظ می دارد.

 

24-4 فروشنده موظف است کالاهای خود را با برچسب گذاری صحیح تحویل بیلیمبو نماید. درصورتیکه کالا بدون برچسب مذکور، به انبار بیلیمبو ارسال شود، کالا دریافت نخواهد شد و به هزینه فروشنده عودت می گرددچنانچه کالا توسط شخصی به غیر از فروشنده (پست/پیک)، بدون برچسب گذاری صحیح و مشخص بودن نام و نشانی فروشنده به هر علت به انبار بیلیمبو، وارد شود، بیلیمبو مسئولیتی درقبال این نوع کالاهای بدون مشخصات و برچسب صحیح نخواهد داشت .پس از اعلام به فروشنده در صورت قابل شناسایی بودن، فروشند هموظف است کالاهای مذکور را به هزینه خود استرداد نماید و تا حداکثر 48 ساعت پس از اعلام بیلیمبو، کالای جدید با برچسب گذاری صحیح را به انبار بیلیمبو ارسال نماید.

 

25-4   فروشنده موظف است  نسبت به کالاهای عودت شده از سوی مشتریان، کالاهای معیوب، کالاهایی که در همکاری، فروش آن ها ممنوع و غیر قانونی شده است یا به هر علت موظف به استرداد آن می باشد،اقدامات لازم نسبت به تحویل کالا از انبار بیلیمبو را ظرف مدت 45 روز پس از اعلام  دیجیکالا به ایشان از طریقپنل، انجام دهد. در صورت مراجعه فروشنده ظرف مهلت مقرر جهت استرداد کالاهای بندهای فوق ابتدا هزینههای انبارداری و خسارات و وجوه التزام ،راسا توسط بیلیمبو از مطالبات وی کسر و برداشت می شود و سپسکالا به ایشان عودت می گردد. اگر فروشنده مشمول خدمات ارسال بیلیمبو باشد کالا توسط بیلیمبو به ایشان ارسال می شود در غیر اینصورت باید شخصا برای دریافت کالا مراجعه نماید.

در صورت تکرار نقض تعهد به مدت سه بار، بیلیمبو می تواند ضمن قطع دسترسی فروشنده به پنل حسب صلاحدید نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید. فسخ قرارداد مانع از مطالبه وجوه التزام و خسارات نخواهد شد.

 

26-4- در صورتی که فروشنده جهت دریافت و استرداد کالاهای شرح زیر، اقدام ننماید:

  • کالاهای بدون برچسب صحیح،
  • کالاهایی که فروشنده تقاضای استرداد آن از انبار را نموده است،
  • کالاهای عودت شده از سوی مشتریان،
  • کالاهای معیوب،
  • کالاهایی که در اثنای همکاری فروش آن ها ممنوع و غیر قانونی شده است،
  • یا به هر علت با توجه به مفاد این قرارداد، موظف به استرداد آن می باشد.

 

بیلیمبو مسئولیتی جهت نگهداری این نوع کالاها فنخواهد داشت و اگر ظرف 14 روز پس از ارسال اخطار به فروشنده از طریق پنل یا ایمیل مبنی بر تخلیه ی کالاها از انبار بیلیمبو، فروشنده نسبت به استرداد کالاها اقدام ننماید، پرداخت کلیه ی صورتحساب های فروشنده را متوقف نموده تا زمانی که فروشنده نسبت به استرداد کالاهای فوق الذکر اقدام نماید. همچنین در صورتی که ظرف 45 روز پس از ارسال اخطار به فروشنده از طریق پنل یا ایمیل، نسبت به استرداد کالاها اقدام ننماید، بیلیمبو عدم استرداد کالاها را به منزله اعراض فروشنده ازکالاهای فوق الذکر تلقی نموده و فروشنده نیز با تایید این شرایط همکاری و امضای قرارداد همکاری، این اختیار رابه  بیلیمبو می دهد تا کالای موجود در انبار را به نفع خود ضبط نموده و مطالبات خود را از محل آن برداشت کند. در این صورت فروشنده حق هرگونه ادعا و اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

 

27-4- فروشنده متعهد به معرفی نماینده خود جهت آموزش و توجیه در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی می باشد. متعاقباً فروشنده با استفاده از پنل، اعلام و اقرار  مینماید که آموزشهای لازم را فراگرفته و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه بیلیمبو طرح نماید.

ماده 5. تعهدات و حقوق بیلیمبو

1-5 بیلیمبو به عنوان واسطه فضای مجازی کسب و کار و خدمات دهنده در خصوص امور جانبی و امین در نگهداری وجوه پرداختی حاصل از فروش، همکاری لازم را با فروشنده در راستای عرضه کالاهای موضوع قرارداد در درگاه اینترنتی (معرفی، توصیف و عکس گذاری، ارسال آنها به مشتریان بالقوه و سایر خدمات به شرح مقرر در پنل فروشنده) با اخذ هزینه های مربوط مبذول خواهد داشت.

2-5 طراحی درگاه اینترنتی، تعین جایگاه کالا، نحوه معرفی، شیوه نمایش و تبلیغ کالا درصورت درخواست فروشنده در قبال دریافت هزینه های مربوطه به شرح جدول هزینه ها و جریمه ها مندرج در پنل فروشنده بر عهده بیلیمبو خواهد بود.

3-5 کلیه مطالب و تصاویر مندرج در درگاه اینترنتی در خصوص محصولات و کالاها، تحت کپی رایت و مالکیت فکری بیلیمبو است. همچنین هرگونه بهره برداری، استناد و استفاده تجاری از آنها، حتی برای مالک کالا ، ممنوع بوده و  بیلیمبو حق خود را برای پیگیری قانونی نقض این موارد محفوظ می دارد. عکسها و مطالب تولیدی توسط فروشنده مشمول این مورد نخواهد شد.

4-5 بیلیمبو اقدامات و هماهنگی لازم را جهت آموزش و توجیه فروشنده یا نمایندگان ایشان در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی انجام خواهد داد و فروشنده متعهد به حضور در جلسات اجباری می باشد، در غیر اینصورت بیلیمبو می تواند با تشخیص انحصاری خود پنل فروشنده را به دلیل عدم حضور در جلسات آموزشی متوقف نماید و فروشنده حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص نخواهد داشت. متعاقباً فروشنده با استفاده ازپنل، اعلام و اقرار می نماید که آموزش های لازم را فراگرفته و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه بیلیمبو طرح نماید.

5-5 وجوه ناشی از فروش کالا، پس از کسر کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی و تأیید واحد مالی بیلیمبو،طبق زمان بندی مشخص شده در پنل فروشندگان به فروشنده پرداخت می شود.

تبصره 3: اگر روز پرداخت مصادف با پنجشنبه باشد، پرداخت در روز قبل یعنی چهارشنبه انجام خواهد شد. اگر روزپرداخت مصادف با جمعه یا تعطیلات رسمی باشد، پرداخت در روز کاری بعدی انجام خواهد شد.

تبصره 4: کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی بیلیمبو همراه مالیات بر ارزش افزوده آنها محاسبه و از فروشنده دریافت خواهد شد.

تبصره 5: فروشنده موظف به معرفی شماره حساب با کد شبا منطبق با نام خود، به بیلیمبو می باشد. وجوه فوق الذکر صرفا به شماره حسابی که کد شبای آن به نام فروشنده است، واریز خواهد شد. در صورت عدم اعلام فروشنده و یا عدم تطابق نام فروشنده و صاحب کد شبا ، بیلیمبو مسئولیتی در تاخیر و یا  عدم پرداخت وجوه ، ندارد.

تبصره 6: بیلیمبو مسئولیت و تعهدی در خصوص تکالیف قانونی و مالیاتی فروشنده از جمله مالیات بر درآمد و ارزش افزوده کالا ندارد و فروشنده در صورتیکه مشمول مقررات مالیات بر ارزش افزوده باشد ، متعهد است در اعلام مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری، مالیات بر ارزش افزوده را در نظر گرفته و نسبت به انجام تعهدات مالیاتی و ارائه مدارک و مستندات به حوزه مالیاتی مربوط به خود، اقدامات مقتضی را مبذول نماید. در صورت عدم رعايت هريك از تعهدات قانونی و مالياتي از سوي فروشنده، بیلیمبو محق می باشد که خسارات وارده به خود را بر حسب تشخیص خود از محل مطالبات فروشنده يا تضامین وي راساً و بدون نياز به مراجعه به مراجع قانوني وصول نماید.

6-5 بیلیمبو در راستای ارائه هرگونه خدمات به فروشندگان، هزینه های مربوطه را مطابق با جدول کمیسیون وهزینه ها در ازای صدور فاکتور از فروشنده دریافت می نماید. فاکتور بیلیمبو می تواند به صورت الکترونیک روی پنل باشد و فروشنده ظرف 5 روز کاری پس از صدور فاکتور مهلت دارد تا مراتب اعتراض خود را اعلام نماید.بدیهی است در صورت اعتراض موارد توسط بیلیمبو بررسی و در صورت صلاحدید در فاکتور بعدی اصلاح میگردد.

7-5 بیلیمبو می تواند حقوق و تعهدات خود ناشی از این شرایط همکاری را به اشخاص ثالث منتقل کند.

8-5 بیلیمبو حق تغییر »شرایط همکاری« را در هر زمانی داشته و این تغییرات و همچنین اطلاعیه ها و ابلاغیه ها توسط بیلیمبو در پنل اختصاصی فروشنده اعلام می شود که به منزله ی ابلاغ به «فروشنده»  می باشد.

«فروشندگان» متعهد هستند تمامی اطلاعیه ها را با دقت مطالعه نموده و طبق آن عمل نمایند. تغییرات به طورخودکار روی پنل اختصاصی فروشنده قرار گرفته و به منزله ی اصلاحیه و الحاقیه این قرارداد و شرایط همکاری محسوب شده و
«فروشنده»  متعهد به رعایت مقررات به روز شده می باشد و نیاز به هیچگونه تشریفات دیگری جهت امضا و ابلاغ نمی باشد.

ماده 6. وجه التزام

درصورتی که فروشنده هریک از تعهدات قراردادی خود را در موعد مقرر یا به طور صحیح انجام ندهد یا اقدامات وی به هر دلیل منجر به ورود خدشه به اعتبار یا شهرت بیلیمبو گردد ،  بیلیمبو حق دارد وجوه التزام به شرح ذیل را با توجه به جدول موجود در پنل فروشندگان محاسبه و از فروشنده مطالبه یا راساً از مطالبات فروشنده کسرکند:

الف- وجه التزام قیمت گذاری و فروش هرگونه کالا با قیمتی بالاتر از “قیمت مصرف کننده” مندرج بر روی کالا

ب -وجه التزام فروش کالای غیر اصل و کالای بدون گارانتی

پ- وجه التزام فروش کالای قاچاق، ممنوعه، غیر بهداشتی مضر

ت -وجه التزام لغو سفارش مشتری توسط فروشنده به دلایلی از قبیل عدم موجودی کالا در انبار فروشنده، فروشکالاهای ممنوعه،

ث – تاخیر در تامین و ارسال کالا از سمت فروشنده، اشتباه در قیمت گذاری و سایر دلایل به تشخیص بیلیمبو ،

ج – وجه التزام تاخیر در ارسال کالا (از تاریخ مقرر در پنل برای تحویل به انبار)،

چ- وجه التزام مغایرت کالا و محموله ارسالی با سفارش ثبت شده و محموله ثبت شده در پنل، در هنگام ورود بهانبار،

ح – وجه التزام مرجوعی کالا توسط مشتری به دلایلی از قبیل مغایرت محتوایی، معیوب بودن کالا، کالای تقلبی یاغیراصل و سایر دلایل به تشخیص بیلیمبو ،

د – وجه التزام تاخیر در بازپس گیری و تعیین تکلیف کالا توسط فروشنده به دلایلی از قبیل معیوب بودن، ناقصبودن، مسترد شدن از طرف خریدار یا به هر دلیل به تشخیص بیلیمبو مشمول بازپس گیری از انبار شدند.

تبصره 7: وجوه التزام مذکور با الزام فروشنده به انجام تعهد اصلی قابل جمع بوده و بدل آن نمیباشد.

ماده 7. خاتمه قرارداد همکاری

1-7-هر يک از طرفين مي تواند در صورت انحلال یا ورشکستگی طرف مقابل قرارداد همکاری را فسخ و مراتب را  اعلام نماید.

2-7- بیلیمبو می تواند در موارد زیر، بنا به تشخیص خود و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف،ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، قرارداد همکاری را فورا فسخ نماید. فسخ قرارداد همکاری ، مانع ازمطالبه خسارات و وجوه التزام از سوی بیلیمبو نمی باشد.

1-2-7- درصورت نقض تعهدات فروشنده طبق این شرایط همکاری و عدم رفع آن ظرف مدت 10 روز از تاریخ اخطار کتبی الکترونیکی در پنل؛

2-2-7-درصورتی که مشخص شود فروشنده در صدد تطمیع، اغوا یا ارائه هرگونه پیشنهاد نامشروع به هریک ازکارکنان بیلیمبو بر آمده است؛

3-2-7-واگذاری قرارداد به شخص ثالث از سوی فروشنده

3-7- علاوه بر موارد مذکور در فوق، بیلیمبو می تواند، در صورت عدم تمایل به ادامه همکاری با طرف مقابل،راساً و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل اختلاف در طول مدت قرارداد همکاری ، ضمن قطع فوری پنل، رابطه قراردادی خود با فروشنده را بدون هرگونه مسئولیت درخصوص پرداخت خسارات تحت هر عنوان، فسخ کند. دراین موارد، فروشنده اعلام و اقرار نمود که بیلیمبو حق دارد طبق صلاحدید خود عمل نموده و خساراتی تحت هرعنوان، قابل ادعا از سوی فروشنده نمی باشد.

تبصره 8: در صورت خاتمه قرارداد همکاری ، کالاهای باقی مانده در انبار بیلیمبو، بعد از تسویه حساب، با ارائه صورتحساب و رسید کتبی به فروشنده مسترد خواهد شد. چنانچه ظرف پنج روز از تاریخ خاتمه قرارداد همکاری، فروشنده مطالبات بیلیمبو بابت خسارات، وجوه التزام و یا سایر مطالبات را تسویه ننماید، فروشنده با امضای قرارداد همکاری این اختیار را به بیلیمبو می دهد تا کالای موجود در انبار به نفع خود ضبط نموده و مطالبات خود را از محل آن برداشت کند.

ماده 8. قوه قاهره (فورس ماژور)

چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبيل  جنگ، شورش، سيل، زلزله، حريق و نظایر آن، ايفاي تعهدات از ناحيه يکي از طرفين غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابدو طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد همکاری را خواهد داشت.

تبصره 9 : طرف مدعی قوه قاهره باید گواهی از مراجع ذیربط اخذ و به طرف مقابل ارائه نماید.

 

ماده 9. اسقاط حق

اسقاط هر یک از حقوق توسط بیلیمبو تنها زمانی واجد اثر است که به شکل کتبی به فروشنده ابلاغ شود.

 

ماده 10. رازداری

هریک از طرفین باید اطلاعات مندرج در پنل، به ویژه اطلاعات مشتریان را محرمانه تلقی و کلیه اقدامات مقتضیبرای تضمین حفظ محرمانگی آن به وسیله کارکنان خود را نیز اتخاذ نمایند. این تعهد تا پنج سال از تاریخ خاتمهقرارداد همکاری معتبر است. بدیهی است ارائه اطلاعات به موجب حکم قانونی یا دستور مقامات، از شمول این ماده مستثنی است. بیلیمبو حق دارد به صلاحدید خود خسارات ناشی از نقض این تعهد را محاسبه نموده و ازمطالبات فروشنده کسر نماید.

 

ماده 11. قانون حاکم و نحوۀ حل اختلاف

قرارداد همکاری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و با توجه به محل انعقاد قرارداد، کليه اختلافات ودعاوي ناشي از آن و يا راجع به آن به مراجع صالح قضایی جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران ارجاع خواهد شد.اين شرایط همکاری در 11 ماده با امضای قرارداد همکاری مورد تایید قرار می گیرد و فروشنده با امضای قرارداد همکاری متعهد بدان خواهد بود.